Avalon » Publicystyka » Artykuł

Avalony 2018 - Nominacje

Po raz kolejny Avalon przystępuje do wybrania tego, co było najlepsze w ubiegłym roku. Tym razem po raz pierwszy głosowanie przebiegać będzie na naszym Facebooku. Zapraszamy do głosowania na nominowanych w trzynastu kategoriach, zarówno komiksowych jak i ekranowych i wyłonienia najlepszych z najlepszych roku 2018. Swoje głosy możecie zostawiać w komentarzach pod zdjęciami odpowiednich kategorii. Głosowanie trwa do północy 17 stycznia. Zapraszamy Was także do dyskusji na temat nominowanych tytułów, twórców i postaci.

GŁOSOWAĆ MOŻECIE TUTAJ lub klikając poniżej na poszczególne zdjęcia.


NAJLEPSZA SERIA 

Doctor Aphra
scenariusz: Kieron Gillen, Simon Spurrier, rysunki: Kev Walker, Emilio Laisso 

Immortal Hulk 
scenariusz: Al Ewing, rysunki: Joe Bennett i inni

Runaways 
scenariusz: Rainbow Rowell, rysunki: Kris Anka, David Lafuente

Thor
scenariusz: Jason Aaron, rysunki: Mike Del Mundo, Christian Ward, Tony Moore

Venom
scenariusz: Donny Cates, rysunki: Ryan Stegman, Iban Coello

West Coast Avengers
scenariusz: Kelly Thompson, rysunki: Stefano Caselli, Daniele Di Nicuolo


NAJLEPSZA MINISERIA 

Cosmic Ghost Rider
scenariusz: Donny Cates, rysunki: Dylan Burnett

Jessica Jones: Blind Spot
scenariusz: Kelly Thompson, rysunki: Mattia De Iulis

New Mutants: Dead Souls
scenariusz: Matthew Rosenberg, rysunki: Adam Gorham

 Tales of Suspense: Hawkeye & Winter Soldier
scenariusz: Matthew Rosenberg, rysunki: Travel Foreman

Venom: First Host
scenariusz: Mike Costa, rysunki: Mike Bagley

X-Men: Grand Design - Second Genesis
scenariusz i rysunki: Ed Piskor 


NAJLEPSZY SCENARZYSTA

Jason Aaron
(Mighty Thor, Thor, Avengers)

Donny Cates
(Thanos, Doctor Strange, Doctor Strange: Damnation, Venom, Death of Inhumans, Cosmic Ghost Rider, Marvel Knights 20th)

Al Ewing
(Immortal Hulk, Avengers: No Surrender, Defenders: Best Defense, Infinity Wars: Iron Hammer, You Are Deadpool)

Matthew Rosenberg
(Astonishing X-Men, New Mutants: Dead Souls, Uncanny X-Men, The Punisher, Multiple Man, Marvel Knights 20th, Tales of Suspense: Hawkeye & Winter Soldier)

Rainbow Rowell
(Runaways)


 NAJLEPSZY RYSOWNIK

Kris Anka
(Runaways)

Joe Bennett
(Immortal Hulk)

Russell Dauterman
(Mighty Thor)

Chris Samnee
(Captain America)

Geoff Shaw
(Thanos, Marvel Knights 20th) 



NAJLEPSZA KOMIKSOWA POSTAĆ ŻEŃSKA

Kate Bishop/ Hawkeye

Gabby / Honey Badger

Jean Grey

Jessica Jones

Gert Yorkes


NAJLEPSZA KOMIKSOWA POSTAĆ MĘSKA

Eddie Brock/ Venom

Frank Castle / Cosmic Ghost Rider

Benjamin Grimm / Thing

Immortal Hulk

Victor Von Doombot  


NAJLEPSZY KOMIKSOWY ZŁOCZYŃCA

Cassandra Nova

Knull

Darth Vader

Red Goblin

Thanos


NAJLEPSZY FILM

Avengers: Infinity War / Avengers: Wojna bez granic
reżyseria: Anthony i  Joe Russo
scenariusz: Christopher Markus, Stephen McFeely

Black Panther / Czarna Pantera
reżyseria: Ryan Coogler
scenariusz: Ryan Coogler, Joe Robert Cole

Spider-Man: Into The Spider-Verse / Spider-Man: Uniwersum
reżyseria: Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman
scenariusz: Phil Lord, Rhodney Rothman


NAJLEPSZY SERIAL

Cloak & Dagger
sezon 1

Daredevil
sezon 3

Legion
sezon 2

Luke Cage
sezon 2

Runaways
sezon 2


NAJLEPSZA EKRANOWA POSTAĆ ŻEŃSKA

Misty Knight
(Simone Missick w Luke Cage, Iron Fist)

Karen Page
(Deborah Ann Woll w Daredevil)

Shuri
(Letitia Wright w Black Panther, Avengers: Infinity War)

Gwen Stacy / Spider-Gwen
(Hailee Steinfeld w Spider-Man: Into the Spider-Verse)

Colleen Wing
(Jessica Henwick w Luke Cage, Iron Fist)


NAJLEPSZA EKRANOWA POSTAĆ MĘSKA

Miles Morales / Spider-Man
(Shameik Moore w Spider-Man: Into The Spider-Verse)

Matt Murdock/Daredevil
(Charlie Cox w Daredevil)

Peter Benjamin Parker / Spider-Man
(Jake Johnson w Spider-Man: Into The Spider-Verse)

Thanos
(Josh Brolin w Avengers: Infinity War)

Thor
(Chris Hemsworth w Avengers: Infinity War)



NAJLEPSZY EKRANOWY ZŁOCZYŃCA

Erik Killmonger
(Michael B. Jordan w Black Panther)

Kingpin
(Vincent D’Onofrio w Daredevil)

Kingpin
(Liev Schreiber w Spider-Man: Into the Spider-Verse)

Benjamin Poindexter
(Wilson Bethel w Daredevil)

Thanos
(Josh Brolin w Avengers: Infinity War)


NAJLEPSZA SERIA/MINISERIA SPOZA MARVELA

Deathstroke
scenariusz: Christopher Priest, rysunki: Carlo Pagulayan, Jason Paz, Fernando Pasarin

Eternity Girl
scenariusz: Magdalene Visaggio, rysunki: Sonny Liew

Exit Stage Left: The Snagglepuss Chronicles
scenariusz: Mark Russell, rysunki: Mike Feehan

Giant Days
scenariusz: John Allison, rysunki: Max Sarin

Grass Kings
scenariusz: Matt Kindt, rysunki: Tyler Jenkins

Mister Miracle
scenariusz: Tom King, rysunki: Mitch Gerads
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.