Wiadomości: Kilka szczegółów dotyczących zakończenia serii pisanych przez Briana Michaela Bendisa

Kilka szczegółów dotyczących zakończenia serii pisanych przez Briana Michaela Bendisa

2017-12-31 13:09:08 - Rodzyn - źródło: CBR

Już jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że już wkrótce zakończy się współpraca Briana Michaela Bendisa z Marvelem i ten po siedemnastu latach pracy dla tego wydawcy przejdzie do DC. W ostatnich tygodniach poznaliśmy kilka informacji na temat tworzonych przez niego aktualnie serii, kiedy z nich odejdzie, a także co z miniserią Punisher: End of Days, której powstanie ogłoszono sześć miesięcy temu. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Zakończona w tym tygodniu miniseria Spider-Men II wprowadziła pewne zmiany do życia Milesa Moralesa, z którym zapewne zmierzy się jeszcze w swojej głównej serii. Czy stworzona przez Bendisa postać pozostanie pod maską Spider-Mana, dowiemy się na pewno w kolejnych miesiącach. Kto będzie odpowiadał za jego dalsze losy, nie wiadomo.

Jessica Jones i Bendis rozstaną się wraz z osiemnastym numerem jej serii. Było to planowane jeszcze nim Brian podpisał kontrakt z DC. Trwająca obecnie na jej łamach historia ponownie skonfrontowała ze sobą tytułową bohaterkę z Purple Manem. Nie wiadomo, kto będzie nowym twórcą serii, Bendis zdradził jedynie, że będzie to kobieta. Przypuszcza się, że chodzi o Kelly Thompson, która tworzy obecnie serię Hawkeye (której koniec zapowiedziano na marzec przyszłego roku).  

Seria Defenders, na łamach której spotkali się Iron Fist, Luke Cage, Daredevil i Jessica Jones prawdopodobnie została skasowana, gdyż brak jej kolejnych numerów w marcowych zapowiedziach. 

Sześć miesięcy po zapowiedzi miniserii Punisher: End of Days Bendis potwierdził, że tytuł ten w związku z zakończeniem jego współpracy z Marvelem nie powstanie. Osoby zaangażowane w projekt, czyli także David Mack, Klaus Jansen i Bill Sienkiewicz być może będą kontynuowały pracę nad serią, jednak już bez scenarzysty, który pracował z nimi nad Daredevil: End of Days. Zdaniem Bendisa to Mack do tej pory stworzył dużo większe podstawy pod ten tytuł niż on sam, choć każdy z wspomnianych twórców miał ostatnio wiele innych projektów do zrealizowania niż ta konkretna miniseria.

Ostatnim komiksem, jaki stworzy dla Marvela Bendis będzie Invincible Iron Man #600. To tam dowiemy się, jakie będą dalsze losy Riri Williams, która jako Ironheart zastępowała będącego w śpiączce Tony'ego Starka. Dowiemy się też, czy Victor Von Doom dalej będzie bohaterem za jakiego się uważał w ostatnich miesiącach oraz przede wszystkim: jak i kiedy Tony Stark powróci do roli Iron Mana. Komiks ten planowany jest na maj przyszłego roku. 


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.