Wiadomości: Info o nowej serii Scarlet Spider

Info o nowej serii Scarlet Spider

2017-01-10 07:53:04 - Łukasz Świniarski - źródło: CBR

Na kwiecień wydawnictwo Marvel zapowiedziało start kolejnej serii o przygodach Scarlet Spidera. Szczegóły znajdziecie w treści newsa.


Jeśli śledzicie na bieżąco event Clone Conspiracy oraz regularną serię o przygodach Petera Parkera (Amazing Spider-Man), to pewnie byliście świadkami powrotu pewnej postaci - Bena Reilly, czyli klona Spider-Mana. Doczeka się on nowej serii o swoich przygodach.

Twórcami tego tytułu zostali scenarzysta Peter David oraz rysownik Mark Bagley. Dla obu z nich nie jest to pierwszy komiks o przygodach kogoś noszącego maskę Pająka. Ten pierwszy pisze obecnie serię Spider-Man 2099, a ten drugi ma na koncie takie serie o Pająku jak ASM czy Ultimate Spider-Man.

Zdaniem scenarzysty Ben będzie musiał sobie poradzić z tym, że jeszcze niedawno był Szakalem, co doprowadziło go do katastrofy, i tym by ponownie obrać drogę czynienia dobra. Będzie to dla niego ogromny problem tożsamościowy. W serii zobaczymy także Kaine'a Parkera, innego z klonów Petera Parkera. To on do tej pory nosił przydomek Szkarłatnego Pająka. Nie będzie on wierzył w śmierć Bena i będzie chciał go zatrzymać, więc ruszy na jego poszukiwania.

Na łamach nowego tytułu zobaczymy, jak różne postawy i zachowania, jakie reprezentuje Kaine w stosunku do Petera Parkera np. w kwestii walki z przestępczością. Kaine nie ma np. problemu z zabijaniem, co innego Parker.

Poniżej okładka pierwszego numeru Ben Reilly: Scarlet Spider oraz szkic koncepcyjny stroju Scarlet Spidera w wykonaniu Marka Bagleya.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.