Avalon » Serie komiksowe » Black Widow vol. 3 » Black Widow vol. 3 #5

Black Widow vol. 3 #5

Black Widow vol. 3 #5

"For the Birds"

Postacie
Zapowiedź

• Paryż, Londyn, Montenegro. Natasha w wyścigu z czasem...
• Coś zagraża Europie i nawet SHIELD nie wie, kto za tym stoi... 
• Gdy nie ma juz żadnego wyjścia, Natasha musi poporsić RAVEN o pomoc...

Streszczenie

Okolice Paryża. Natasha spotyka się z Tori Raven, która znalazła dla niej informacje na temat jej przeciwnika. Molot Boga, znany również jako "Boży Młot" został wyrzucony z jednego z zakonów za swoje nieortodoksyjne podejście do religii, uznające przemoc za środek prowadzący do celu. Niestety, Tori nie jest w stanie powiedzieć, dla kogo mężczyzna pracuje, ale wie, że za dwie godziny będzie na lotnisku Gatwick, by zestrzelić jeden z samolotów.

Dwie godziny później, okolice lotniska Gatwick. Molot Boga spogląda na zegarek i gdy widzi zbliżający się samolot, celuje bazoką w jego kierunku. Gdy na miejscu pojawia się Black Widow, mężczyzna jest gotowy do odpalenia pocisku. Natasha w ostatniej chwili strzela w kierunku Molota, przez co mężczyzna uszkadza jedynie skrzydło samolotu. Pojazd upada na ziemię, jednak będąc dość blisko powierzchni nie dochodzi do jego większych uszkodzeń. 

Natasha podchodzi do Molota, by w końcu go zabić, ten jednak atakuje pierwszy. Jest wściekły, że powstrzymała go w wykonywaniu bożego planu. Kobieta stwierdza, że w jego czynach nie ma nic boskiego, po czym strzela w jego kierunku. Wciąż utrzymujący się na swych nogach Boga rzuca w jej kierunku granat, jednak wciąż działające śmigło kieruje go prosto w Molota. Po chwili dochodzi do eksplozji. Black Widow woła o pomoc dla pasażerów lotu i sama włącza się w akcje ratowniczą. Jednak gdy wchodzi na pokład, okazuje się, że samolot miał tylko jednego pasażera.

Później. Maria Hill spotyka się z Natashą w parku i ponownie prosi ją o pomoc. Chodzi o tego samotnego pasażera, który odmawia złożenia im jakichkolwiek wyjaśnień i wkrótce będą musieli go bez nich wypuścić. Okazuje się, że wielu dyplomatów o niego pyta. Black Widow zgadza się na przesłuchanie.

Natasha wchodzi do pokoju, gdzie siedzi samotnie odnaleziony wcześniej mężczyzna, który stwierdza, że nie jest tu bezpieczny i On po niego idzie. Gdy kobieta chce się dowiedzieć kogo ten rozumie przez pojęcie "on", nie otrzymuje odpowiedzi. Po chwili mężczyzna pada na ziemię, a z jego ust zaczyna toczyć się piana. 

Kolejna rozmowa z Marią Hill nie przynosi Natashy odpowiedzi. Nie wiadomo, kto wykupił wszystkie miejsca w samolocie, jedyne co znaleźli to imię mężczyzny. Rozmowę przerywa telefon od Raven, która prosi o spotkanie. Chwilę później kobieta informuje Natashę, że jej kolejnym ruchem powinna być wyprawa do Czarnogóry, a konkretniej w okolice wybrzeża. Szczegółów jednak nie zdradza.

12 godzin później, okolice czarnogórskiego wybrzeża. Maria zapewnia Natashę, że wsparcie jest gotowe na jej sygnał. Black Widow ma nadzieję, że nikt nie będzie oprócz niej ryzykował tego dnia życia, po czym wyskakuje z samolotu prosto do wody, gdzie przy pomocy sprzętu podpływa do łodzi wskazanej przez Raven. Tam jednak zostaje szybko odnaleziona i wciągnięta na pokład. Ochroniarze zaprowadzają ją do swojego szefa, który okazuje się być mężczyzną kierującym wcześniej Bogą. Ku zdziwieniu Natashy, rozpoznaje ona w nim niejakiego Damona Drana, którego twarz uległa jednak pewnej deformacji. Mężczyzna odpiera, że to siły Chaosu, po czym każe ją zabrać na tortury i utrzymywać żywą, aż wyda wszystkie potrzebne im informacje.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Black Widow vol. 3 #5 Black Widow vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.