Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #359

Avengers #359

Avengers #359

"Gifts Of The Gods"

Postacie
Streszczenie

Planeta Polemachus. Anskar przypomina Avengers, iż zostało im 12 godzin na działanie, potem rozpoczną przygotowania do ceremonii ofiarowania bogom Astry. Sersi jest blisko wystrzelenia wiązki promieni ze swoim oczu w kierunku kapłana, jednak powstrzymuje się w ostatniej chwili.

Tymczasem w kosmosie Vision przeprowadza badania, aby ustalić powody zakłóceń pierścienia energetycznego planety. Towarzyszą mu przebywający na pokładzie statku Black Widow i Black Knight, którzy z bezpiecznej odległości rejestrowali pomiary. Na powierzchni planety Crystal wypowiada na głos jak bardzo cieszy się, iż ich towarzysze wracają bezpiecznie. W szczególności los Whitmana leży jej na sercu. Słyszący to Hercules pyta się kobiety, czy dobrze wnioskuje z jej wypowiedzi, iż czuje do Black Knighta coś więcej, niż troskę o przyjaciela. Ta odpowiada, że jest żoną Pietro i w tej chwili najważniejsze jest uratowanie ich związku, dla dobra Crystal. W tym momencie ich towarzysze wracają statkiem z kosmosu.

Jakiś czas później Avengers dokonują oceny zebranych materiałów badawczych. Okazuje się, iż matryce energetyczne pierścienia otaczającego planetę stopniowo przyspieszały. Skutkuje to obecnie ich nadproduktywnością o blisko 200%. Za 72 godziny życie na planecie zostanie zakończone. Vision i Black Knight opracowali pewien plan, który powinien zapobiec katastrofie i unormować pierścień energetyczny na długi okres czasu. Sprowadza się on do wykorzystania mocy Arkona, Sersi oraz Crystal, którzy skutecznie wyprowadzą z pierścienia energetycznego naddatek energii daleko od planety i w oddali go zdetonują.

Choć plan wydaje się być bardzo ryzykowny, jest on jedynym, jaki mają Avengers. Kolejne elementy procedury zostają skutecznie zrealizowane, co skutkuje wybuchem radości na powierzchni planety, która jest już bezpieczna. Gdy niedoszła ofiara bogów, Astra, rzuca się na Arkona w podzięce za to co zrobił, nagle pada na ziemię. Z jej pleców wystaje nóż. Okazuje się, że Anskar zabił dziewczynę, gdyż jest przekonany, że bogowie pozwolili Avengers na działanie. W zamian oczekują ofiary. Słowa te doprowadziły do wściekłości Sersi. Kobieta dokonuje na nim egzekucji za to co zrobił, spalając go na popiół. Pytana przez zszokowanych towarzyszy, co uczyniła, odpowiada, iż postąpiła jak Mściciel!

Epiolog 1. Marilla i Jarvis zabierają Lunę na spacer do parku. Tam spotykają siedzącą na ławce, zapłakaną Taylor Madison. Marilla widzi, iż kobieta naprawdę cierpi, choć stara się to ukryć. Prosi by nie mówili Herculesowi, że ją spotkali. Po chwili kobieta wychodzi w pośpiechu z parku, co bardzo zastanawia Jarvisa.

Epilog 2. Cytadela Gatherers. Proctor rozmawia z osobnikiem o imieniu Tabula, którego widok powinien ucieszyć Cassandrę, gdy jego ludzie powrócą z misji. Złoczyńca mówi do niego, iż przez swoją ciekawość spędził pewien czas umieszczony w komorze stabilizacyjnej. Teraz jednak jest potrzebny do eliminacji Swordsmana, który jest zagrożeniem wobec jego planów. Po chwili przez portal przechodzą Gatherers z nowym nabytkiem, którego oczekiwał Proctor. Widać wyraźnie, iż złoczyńcy stoczyli intensywną walkę, zakończoną sukcesem. Sloth ma przez ramię przerzuconą jakąś postać okrytą czarnym płaszczem. Cassandra komentuje ich oponenta jako prawdziwego szaleńca, który był blisko ich pokonania. Przetrwał przejście przez portal bez uszczerbku i teraz musi zostać przygotowany do swojej misji, którą będzie uratowanie Swordsmana. Gdy pozostali Gatherers opuścili salę, Proctor zwraca się do Tabuly, iż w ciągu dwóch dni Swordsman musi zginąć, aby ostateczna rozgrywka z Avengers mogła się rozpocząć!

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #359

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.