Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #100

Ultimate Spider-Man #100

Ultimate Spider-Man #100

"Clone Saga" - part 4

Postacie
Streszczenie

Dom Parkerów. May przerywa spotkanie Petera z ojcem każąc się im wynosić z jego domu. Richard próbuje ją uspokoić, ale chłopakowi bardziej zależy na odpowiedziach i pyta się ciotki, czy wiedziała, że jej szwagier żyje. Kobieta odpowiada, że nie powiedziała mu o tym, ponieważ chciała go chronić. Richard tymczasem zajmuje się Gwen i pyta się jej, czy wszystko z nią w porządku. Następnie prosi, aby wszyscy usiedli, ponieważ chce im opowiedzieć to, co wie. Dziesięć lat temu on i Ed Brock pracowali nad substancją, która miała leczyć różne choroby, ale właściciel firmy, w której byli zatrudnieni, Bolivar Trask, chciał wykorzystać ich badania do tworzenia broni biologicznej. Kiedy się mu przeciwstawili, zwolnił ich i zabrał ich odkrycia, ale szybko zorientował się, że bez nich nie da rady kontynuować pracy. Zaproponował więc naukowcom kolejną umowę, więc Parkerowie i Brockowie polecieli do Chicago, aby ją podpisać, ale ich samolot się rozbił i zginęli [Ultimate Spider-Man #33-34]. Tyle do tej pory Peter wiedział, ale teraz Richard mówi mu, że przed odlotem zaczął mieć wątpliwości co do współpracy z Traskiem, pokłócił się z żoną i ostatecznie nie wsiadł na pokład. Kiedy został uznany za zmarłego, chciał wrócić po Petera, ale wcześniej znalazł go Henry Gyrich i zaproponował mu pracę dla CIA. Opowiedział mu o Nicku Furym i jego planach stworzenia armii super-żołnierzy, co nie wszystkim się podobało, więc agencje, które nie ufały agentowi S.H.I.E.L.D., postanowiły zająć się tym samym, aby móc się mu przeciwstawić w razie potrzeby. Gyrich powiedział Parkerowi, że samolot, którym miał lecieć, został celowo zniszczony i Trask myśli, że nie żyje, więc będzie musiał pracować w ukryciu. Richard zgodził się, wiedząc, że May i Ben zajmą się jego synem.

Opuszczone laboratorium OsCorpu. Kaine mówi do znajdującej się pod kopułą Mary Jane, że poczynił odpowiednie przygotowania i jest gotowy do przemienienia jej w postaci tak, by mogła sama się bronić, i znów będą mogli być razem. Nagle zostaje zaatakowany przez sześciorękiego klona, który mówi mu, że rozumie, co chce zrobić, ale nie po to zostali stworzeni i nie pozwoli mu skrzywdzić dziewczyny. Kaine i Tarantula walczą przez chwilę, aż ten pierwszy pokonuje przeciwnika.

Dom Parkerów. Richard kontynuuje opowieść mówiąc, jak kilka miesięcy temu Gyrich pokazał mu nagranie z walki Spider-Mana z Eddiem Brockiem [Ultimate Spider-Man #38]. Parker rozpoznał strój, który kiedyś stworzył, a od Henry'ego dowiedział się, że drugim chłopakiem jest jego syn. Po tym Richard zdecydował się spotkać z May i czekał, aż zakończy pracę. Kobieta była przestraszona na jego widok, miała mu za złe, że tak długo się ukrywał, i kazała mu trzymać się od jego syna z daleka. Parker powiedział, że Peter jest wyjątkowy, ale May nie wiedziała, o co mu chodzi. Potem Richard poszedł do Midtown High, ale tam znalazł go Gyrich i rozkazał wrócić ze sobą do ośrodka, ponieważ gdyby się ujawnił synowi, Fury dowiedziałby się o jego istnieniu. Henry powiedział też, że dzięki Benowi Reilly'emu zdobyli badania Curta Connersa [Ultimate Spider-Man #64] i w połączeniu z tym, co Parker ma do tej pory, mogą zrobić coś wielkiego. Peter jest już zniecierpliwiony i pyta się ojca, jak Gwen wróciła do życia. Richard stwierdza, że jest wynikiem kolejnej fazy projektu i badań nad komórkami macierzystymi, a jej istnienie miało zostać tajemnicą. Zanim Parker może powiedzieć coś więcej, na zewnątrz rozlega się głos Fury'ego – któremu towarzyszy oddział Spider-Slayerów – który każe wszystkim znajdującym się w domu oddać się w jego ręce. Peter sądzi, że będzie mógł dogadać się z Nickiem, ale Gwen zaczyna panikować i nagle zmienia się w Carnage'a, po czym wyskakuje na zewnątrz. May chwyta się za serce i osuwa się na podłogę.

Opuszczone laboratorium OsCorpu. Mary Jane budzi się, a Kaine mówi jej, że zabieg zakończył się sukcesem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #100 Ultimate Spider-Man #100

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.