Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man » Ultimate Comics Spider-Man #6

Ultimate Comics Spider-Man #6

Ultimate Comics Spider-Man #6

"The New World According To Peter Parker" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Mysterio ma dosyć Spider-Mana, więc wysyła mechanicznego zabójcę... do Midtown High. Ponadto, tożsamość Shrouda wreszcie zostaje ujawniona.

Cytat

Siuntres (na widok Shrouda): "What the hell is that now?!!"
Spider-Man: "I thought it was you, but now that I see you two together, I see I was waaaaay off."

Streszczenie

Dom Parkerów. Podczas kolacji Peter zastanawia się, jak bardzo zmieniło się jego życie w ostatnim czasie: po zerwaniu z Mary Jane zaczął chodzić z Gwen i doszło do tego tak szybko, że nie wie właściwie, jak to się stało, Johnny Storm, którego widywał raz na jakiś czas, teraz z nim mieszka i nie wiadomo, jak to wpłynie na ich znajomość, a na dodatek do "rodziny" dołączył też Bobby Drake, który jest w zasadzie dla niego obcą osobą, ale ma nadzieję, że się zaprzyjaźnią. Peter ma również obawy, czy ciocia May da sobie z nimi radę i czy będzie ją stać, aby ich utrzymywać. Chłopaka dręczy jeszcze jedna rzecz i postanawia poruszyć ten temat pytając się pozostałych, jak wytłumaczą, że Johnny i Bobby, którzy są znanymi super-bohaterami, mieszkają teraz z Parkerami i chodzą do Midtown High. May decyduje, że Storm zmieni kolor włosów na czarny, a Bobby ogoli głowę, co pozwoli choć trochę zmienić im wygląd.

Midtown High, następnego dnia. May spotyka się z dyrektorem Siuntresem i prosi go o przyjęcie do szkoły dwóch kuzynów Petera. Kobieta wyjaśnia, że ich dane z poprzedniego liceum zostały zniszczone podczas powodzi i odtworzenie ich zajmie trochę czasu. Dyrektor mówi, że podczas ich poprzedniej rozmowy sugerował, że jej siostrzeniec jest Spider-Manem, i nasłał na nią policję [Ultimate Spider-Man #129], ponieważ bał się o bezpieczeństwo swojej szkoły, ale teraz patrzy inaczej na tamtą sprawę. Nawet jeżeli jego podejrzenia były słuszne, nie ma dla niego to już znaczenia, a nawet byłby zaszczycony, gdyby ktoś taki jak Spider-Man był jednym z jego uczniów. Siuntres przyjmuje Johnny'ego i Bobby'ego Parkerów do liceum.

Następnego dnia. Mary Jane Watson poznaje "kuzynów" Petera i twierdzi, że ta szalona szarada im się nie uda. Parker jest odmiennego zdania i mówi dziewczynie, że powiedzieli jej, co się dzieje, nie tylko dlatego, że od razu by się domyśliła, ale również dlatego, że chce, aby znów byli przyjaciółmi, i uważa, że Mary Jane powinna przyjść do nich na kolację. Nagle pajęczy zmysł Petera ostrzega go o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Po chwili ściana szkoły eksploduje, a przez wyrwę do środka dostaje się mechaniczny Spider-Slayer. Johnny chce się zapalić, ale pozostali powstrzymują go przypominając, że nie może się zdemaskować. Parker każe przyjaciołom uciekać z pozostałymi uczniami, a sam zostaje wewnątrz budynku. Przebierając się w kostium i unikając strzałów robota orientuje się, że to on jest celem ataku. Johnny tymczasem bardzo chce pomóc Peterowi, więc Gwen w końcu pozwala mu na to, ale każe mu wybiec poza teren szkoły i udawać, że przelatywał obok i zauważył zamieszanie. W środku Spider-Man zostaje trafiony przez Slayera i wpada do gabinetu dyrektora, który ukrywa się pod swoim biurkiem. Bohater wyprowadza go z pomieszczenia i zauważa, że do walki dołącza Shroud. Parker odstawia Siuntresa w bezpieczne miejsce i chce pomóc tajemniczej postaci w walce z robotem, ale okazuje się, że jest już po wszystkim i napastnik został zniszczony przez przybysza, który jest trochę zmęczony wysiłkiem. Parker pyta się Shrouda, czy rzeczywiście jest jednym z uczniów Midtown High, ale nie otrzymuje odpowiedzi, ponieważ jego uwagę odwraca Human Torch, który roztapia wrak robota. Peter jest zdenerwowany na Johnny'ego, ponieważ miał nadzieję, że badając pozostałości Spider-Slayera będzie mógł dowiedzieć się, kto go przysłał. Po chwili jednak dochodzi do wniosku, że wie, kto stoi za robotem, a zaraz potem odkrywa, że Shroud zniknął. Zaraz potem Spider-Man i Human Torch opuszczają szkołę, a Bobby żałuje, że nie mógł wziąć udziału w walce. Gwen mówi mu, że na pewno będzie miał jeszcze okazję, ale musi ukrywać fakt, że jest mutantem, aby nie być traktowanym jak Kitty. W tym momencie Stacy zdaje sobie sprawę, że Pryde nie ma z nimi.

Pobliski zaułek. Spod ziemi wychodzi Shroud i zdejmuje kaptur, pod którym kryje się zmęczona używaniem swojej mocy Kitty.

Gdzie indziej. Mysterio nagrywa kolejną wiadomość, w której mówi że w przeciwieństwie do Kingpina nie ma zamiaru lekceważyć Spider-Mana i chce go zniszczyć, zanim on zniszczy jego. Żałuje, że jego Spider-Slayerowi nie udało się zabić bohatera, ale ma próbkę jego DNA i zapis z walki z robotem bez kostiumu, więc jest pewien, że ktoś będzie w stanie powiedzieć mu, kim on jest. Nagle Mysterio odkrywa, że przed jego kryjówką znajduje się oddział policji dowodzony przez kapitana Quaida, i zanim udaje mu się przesłać film, jest zmuszony wysadzić budynek, aby jego sprzęt nie dostał się w ręce stróżów prawa.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man #6 Ultimate Comics Spider-Man #6 Ultimate Comics Spider-Man #6 Ultimate Comics Spider-Man #6 Ultimate Comics Spider-Man #6 Ultimate Comics Spider-Man #6 Ultimate Comics Spider-Man #6 Ultimate Comics Spider-Man #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.