Avalon » Serie komiksowe » Black Widow: Deadly Origin » Black Widow: Deadly Origin #1

Black Widow: Deadly Origin #1

Postacie
Zapowiedź

Zanim skradnie serca milionów po premierze Iron Mana 2, będzie musiała zmierzyć się ze swoją przeszłością. Była już każdym, od rosyjskiego super szpiega po członka Avengers, tym razem stawi czoła trupowi z jej dawnego życia, który obecnie zagraża jej najbliższym. Zapowiada się gorący, wysoko ztechnologizowany thriller najwyższych lotów. Gościnnie Winter Soldier i Wolverine.

Cytat

Black Widow: "When the C.I.A. arrives, tell them I'm at the Black Jack tables. My luck has just got to change."

Streszczenie

Na granicy ziemskiej atmosfery, nad pustynią w Nevadzie.
Amerykański odrzutowiec zostaje porwany przez dwóch nieznanych sprawców. Jeden z nich zwierza się drugiemu, iż pięć minut temu, jeszcze na ziemi, zastąpił tego, za kogo się podaje. Mężczyzna wyłącza holoprojektor, po czym okazuje się, że to Natasha Romanova. Drugi mężczyzna, pilotujący statek, niszczy konsolę sterowniczą. Wywiązuje się walka. Natasha dominuje, gdy przeciwnik uruchamia katapultę jednego z siedzeń, tym samym rozszczelniając kabinę. Napastnik, gotowy, celuje prosto w oszołomioną Black Widow, ale pistolet nie wystrzeliwuje z powodu braku tlenu. Kobieta obezwładnia przeciwnika, po czym usadawia go w drugim fotelu i razem z nim katapultuje się przed rozbiciem samolotu. Zanim oboje opadają na ziemię, półprzytomny mężczyzna zażywa truciznę i umiera. Natasha wraz z trupem ląduje przed jednym z kasyn. Zostawia zwłoki obsłudze, mówiąc, aby przekazali nadjeżdżającym agentom CIA, iż czeka przy stole do Black Jacka.

Wojskowa Baza w obrębie Kaliningradzkim. Posterunek 18. Dwóch wojaków na służbie rozmawia o planowanej w niedalekiej przyszłości modernizacji sprzętu wywiadowczego, na którym pracują. Wciąż korzystają z technologii analogowej, gdy cały świat przerzucił się na cyfrową. Za ich plecami, na jednym z monitorów, pojawia się nazwisko Romanovej, jej pseudonim i informacja o uruchomieniu Protokołu Góra Lodowa.

Nowy Jork. Natasha zostaje przebudzona przez telefon od starego przyjaciela z Rosji. Niejaki Ivan dzwoni w pośpiechu, ostrzegając ją, iż uruchomiono Protokół Góry Lodowej i jest on przypisany do niej. Zanim mężczyzna zdąża powiedzieć jej coś więcej, ginie, rozpadając się w pył, uderzony jakąś niewidzialną siłą.

Talingrad. ZSRR, 1928. Ivan ratuje z płonącego budynku małą dziewczynkę. Jej matka ostatkiem sił prosi go, aby się nią zaopiekował, chociaż jest z rodu Romanoffów. Dziecko ma na imię Natalia.

Moskwa. ZSRR, 1938. Ivan przekazuje dziewczynkę pod opiekę armii radzieckiej z nadzieją, że spotka ją lepszy los niż w rządowym sierocińcu. Mężczyzną mającym zająć się małą jest agent Taras. Ich rozmowę zauważa sam Stalin i jest zadowolony z intencji Ivana. Uważa, że jeśli jeszcze zmienią jej nazwisko na Romanova [żeńska forma Romanoff], będzie to idealny dowód syntezy z poprzednim ustrojem.

Ośrodek treningowy niedaleko Moskwy, 1940. Taras wraz z młodą Natalią spotyka się z przybyłym Loganem. Natalia zapytana, czy pamięta żołnierza o imieniu Ivan, zaprzecza i nazywa Tarasa swoim ojcem.

Logan ćwiczy z Natalią. Oboje stwierdzają, że nie znają swojej przeszłości, a dziewczyna stwierdza, że czuje, iż będą mieli sporo czasu, aby się poznać.

Trzy miesiące później. Ivan odnajduje Natalię skrywającą się w lesie. Dziewczyna informuje go, iż Logan zabił Tarasa, taka była jego misja. A ona pozwoliła mu odejść. Zrobiła to tylko dlatego, iż czuła, że bardziej lubi Logana niż Tarasa. Poza tym nie czuła żadnych wyrzutów sumienia. Ivan stwierdza, że muszą uciekać po tym, co się stało. Ivan przysiągł przy tym Natalii, iż nigdy jej nie zostawi. Oboje działali później podczas drugiej Wojny Światowej i Zimnej Wojny dla USA.

Berlin, 1956. Podczas jednej z misji Ivan zostaje ciężko ranny i jest bliski śmierci. Z pomocą obojgu przychodzi przeciągnięty na stronę sowiecką James Barnes. W zamian za odnowienie swojej lojalności względem Związku Radzieckiego oferuje im dwie ampułki serum, które uzdrowi Ivana i spowolni ich proces starzenia się. Natalia, wbrew Ivanowi, podejmuje szybką decyzję dla ratowania przyjaciela i zgadza się na układ.

Kostnica w Wołgogradzie. Czasy obecne. Natasha wchodzi do kostnicy, gdzie zastaje makabryczny obraz. Ciało Ivana pozbawione jest głowy, a napis na ścianie wypisany jego krwią oznajmia, iż Protokół Góry Lodowej jest dla zdrajcy i wszyscy, których kocha, zginą. Kobieta rozpoznaje zwłoki przyjaciela po skazie na jego ręce. Po wyjściu z kostnicy, załamaną Tashę pociesza James Barnes [obecny partner]. Kobieta obawia się również o niego, gdyż jest jedną z tych osób, które są jej bliskie. Nie tracąc czasu, Natasha postanawia odnaleźć odpowiedzialnych za Protokół Góry Lodowej, czymkolwiek on jest, i zabić ich zanim oni dobiorą się do jej pozostałych przyjaciół.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Black Widow: Deadly Origin #1 Black Widow: Deadly Origin #1 Black Widow: Deadly Origin #1 Black Widow: Deadly Origin #1 Black Widow: Deadly Origin #1 Black Widow: Deadly Origin #1 Black Widow: Deadly Origin #1 Black Widow: Deadly Origin #1 Black Widow: Deadly Origin #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.