Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 3 » Squadron Supreme vol. 3 #5

Squadron Supreme vol. 3 #5

Squadron Supreme vol. 3 #5

"Power To The People!" - part 5: "Overpowered!"

Postacie
Zapowiedź

Żyje teraz w innym wymiarze, ale Nick Fury wciąż jest tym samym facetem, który znów próbuje zbudować drużynę super-ludzi, a czwórka astronautów jest istotna w tych planach. Ponadto powraca jeden z dawnych członków Squadronu Supreme.

Cytat

Arcanna: "How is what you want to do any different from what Homeland Security's got in mind?"
Fury: "That's easy: we're the good guys."

Streszczenie

Załoga Icarusa 1 opowiada na konferencji prasowej o tym, jak zostali zmienieni w nadludzi pod wpływem artefaktu znalezionego na Księżycu, o tym jak rząd przetrzymywał ich w zamknięciu - jak sądzą po to, aby ponownie stworzyć rządową super-grupę po niepowodzeniu ze Squadronem Supreme. Nick Fury bardzo się cieszy z tego, co się stało, bo przecież sam chciał zorganizować taką konferencję prasową. Tymczasem Nell Ruggles, korzystając z okazji, że wszyscy są zainteresowani telewizorem, wyskakuje przez okno. Biogeneral szybko rusza za nią, poraża ją ładunkiem elektrycznym i sprowadza z powrotem do budynku. Fury każe Fordowi dopilnować, aby to się już nie powtórzyło.

Pustynia Nevada. Emil Burbank znajduje Vaughna Zeldowa, który po uzyskaniu nadludzkich zdolności miesiąc temu nie chce wracać do swojego domu. Ten jednak nie jest zainteresowany niczym, co naukowiec może mu zaoferować i zmienia się w Wolfa, skłaniając Burbanka do odwrotu.

Las Vegas. Czwórka astronautów opuszcza hotel, w którym odbywała się konferencja prasowa. Na zewnątrz czekają już na nich ludzie Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, którzy chcą ich aresztować. Załoga Icarusa 1 używa swoich zdolności i szybko sobie z nimi radzi, a w końcu Kathy Mora teleportuje całą czwórkę na pustynię.

Samolot w drodze do Las Vegas. Fury tłumaczy Arcannie, że chce znaleźć astronautów, ponieważ uważa, że mogą sobie nawzajem pomóc. Dodaje, że od Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego różni się tym, że jest tym dobrym. Jako przykład podaje to, że zawiadomił matkę Nell, że dziewczyna jest z nimi i chociaż nie powiedział jej całej prawdy, to liczy się to, że pamiętał o tym. Po wylądowaniu Fury, Arcanna, Blur i Old Soldier idą szukać załogi Icarusa 1, a Biogeneral pozostaje przy samolocie z Nell, której mówi, że jej matka sądzi, że dziewczyna została objęta programem ochrony świadków. Ruggles obiecuje, że zemści się na Furym i próbuje aktywować swoją moc, ale obroża na jej szyi, którą zbudował Ford, uniemożliwia jej to i powoduje duży ból.

Uniwersytet Stanu Nevada. Burbank w rozmowie z Brianem Callahanem oznajmia mu, że wie o jego nowych zdolnościach oraz tym, że z trudem nad nimi panuje. Zestresowany mężczyzna zaczyna zmieniać się w Mangoga, ale Burbank go uspokaja i mówi, że może mu pomóc, a przynajmniej pomóc się zemścić na tych, którzy spowodowali przemianę Callahana.

Las Vegas. Załoga Icarusa 1 wraca do miasta i natyka się na grupę Fury'ego, który chce im zaoferować pomoc. Ci jednak nie mają zamiaru go słuchać i atakują. Walka jest wyrównana, aż wreszcie Kathy pyta się Nicka, czy może ich chronić przed rządem. Ten odpowiada, że tak. Wtedy kobieta każe swoim przyjaciołom zaprzestać walki, a Fury mówi, że mianuje całą czwórkę agentami S.H.I.E.L.D..

Cleveland. Edith Freiberg, kiedyś znana jako Inertia, wszczyna rozróbę w barze i bez problemu pokonuje swoich przeciwników. Później, kiedy idzie ulicą, zauważa w jednym z zaułków jasne światło.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 3 #5 Squadron Supreme vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.