Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #41

Captain America vol. 5 #41

Captain America vol. 5 #41

"The Man Who Bought America" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Przedostatnia część epickiej historii "Death of Captain America". Finałowy pojedynek między nowym Captainem, a ludźmi, którzy zabili Steve'a Rogersa, zaczyna się tutaj!

Cytat

James podczas gry w pokera: "Dollars? No way, Sam… We're playing for euros. I read the papers, y'know."

Streszczenie

James i Sam grają w karty w tanim motelu. Grę przerywa wizja od Redwinga. Ptak obserwuje fałszywego Capa, który od kilku dni się ukrywa. Jednak teraz do knajpy, w której siedzi, podkradają się agenci A.I.M.. Oznacza to, że fałszywy Steve Rogers ucieka przed Red Skullem, a oni zamiast mu pomóc, chcą go wykorzystać. Tymczasem na zapleczu restauracji po krótkiej walce ludziom Zoli udaje się obezwładnić Grand Directora. Natychmiast składają o tym raport. W bazie Arnim spiera się ze Skullem o kompetencje Faustusa. Jego podopieczny im uciekł i muszą po nim sprzątać. Z drugiej strony to dzięki jego manipulacjom dziewczyna zabiła Rogersa. Teraz potrzebują jej do jeszcze jednego zadania. Dyskusję przerywa Lukin, który odzyskał kontrolę nad swoim ciałem. Prosi on cyborga o szybsze działanie w celu rozdzielenia ich umysłów. Urządzenie uzyskane od Dooma należy szybko rozpracować. W ambulatorium do Sharon przyszedł Faustus. Domyślił się, że Sharon nie zależało na ucieczce - chciała się zabić, aby nie mogli zabrać jej dziecka. Po części się jej udało. Poroniła, ale jest jeszcze im potrzebna. Doktor odchodzi, ale ma dla swojej agentki dwa prezenty. Po pierwsze wymaże jej wspomnienie o ciąży. Druga rzecz to jej stary nadajnik GPS od S.H.I.E.L.D..

Tymczasem niedaleko Syracuse Cap i Falcon jadą za uprowadzonym fałszywym Rogersem, który prawdopodobnie jest w Albany. James nie chce na razie powiadamiać agencji, ale jak na zawołanie pojawiają się Black Widow z oddziałem szturmowym w latających samochodach. Natalia też zna kryjówkę Red Skulla. Zdradził im ją Faustus, który najwyraźniej chce zakończyć swoją współpracę z pozostałą dwójką szaleńców. Po drugie wczoraj GPS Agentki 13 znowu zaczął nadawać. Dodatkowo doktor zdradził im jeszcze jedno ważne wydarzenie, które będzie miało miejsce w Albany. Ostatnia część planu Skulla, który James będzie musiał zatrzymać.

W apartamencie senatora Faustus ścina brodę i przebiera się. Wright zaczyna panikować. Boi się, że bez niego nie będzie miał dość sił, aby poradzić sobie na dzisiejszej debacie. Potrzebuje wsparcia i rady swojego opiekuna. Ten go uspokaja i radzi, aby trzymał się planu. Wieczorem, kiedy osoba po jego lewej zostanie postrzelona, senator ma rzucić się na osobę po prawej i ją uratować. W sali, w której ma się odbyć to wydarzenie, Sin w przebraniu zajmuje miejsce wśród publiczności. Dostaje instrukcje od ojca. Senator ma zostać tylko lekko ranny. Ostatnio mocno go zawiodła i lepiej, aby się to więcej nie powtórzyło. W tym czasie agenci A.I.M. przywożą nieprzytomnego sobowtóra Steve'a. Schmidt każe go odwieźć do sali, gdzie Faustus ma poddać go dalszemu praniu mózgu. Następnie udaje się do laboratorium Zoli. Ten już prawie rozpracował urządzenie od Dooma. Mniejszy problem stanowi drugie urządzenie, które ma oddzielić Lukina i Skulla. To skonstruował sam Arnim. Niestety, nie mają czasu na testy - czas przyprowadzić dziewczynę. Na korytarzu cyborga dogania jeden z jego ludzi. Nigdzie nie mogą znaleźć Faustusa. On tymczasem stoi pod budynkiem, gdzie odbędzie się debata. Zola przychodzi po Sharon. Ona także nie wie, gdzie jest doktor. Kiedy szalony naukowiec chce ją zabrać, agentce wypada nadajnik GPS. W tym samym momencie na bazę napadają agenci S.H.I.E.L.D. z Black Widow i Falconem. Nie może to przeszkodzić w planach złoczyńców. Żołnierze Kronasa zatrzymają atakujących, a oni muszą dokończyć eksperyment.

W tym samym czasie Sin przygotowuje się do oddania strzału. Bierze na cel senatora Wrighta. Jest wyraźnie zła na ojca. Strzał zatrzymuje jednak tarcza. Do zdumionych ochroniarzy James krzyczy, że jest nowym Captainem Americą.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #41 Captain America vol. 5 #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.