Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 3 » Squadron Supreme vol. 3 #1

Squadron Supreme vol. 3 #1

Squadron Supreme vol. 3 #1

"Power To The People!" - part 1: "Four For The Future"

Postacie
Zapowiedź

Po niesamowitej walce z Squadronu Supreme z Redstonem i wojną tej drużyny z bohaterami Ultimate Marvela, mieszkańcy Ziemi 31916 starają się odbudować swoją planetę. Tymczasem pojawiają się nowi bohaterowie, a Ultimate Nick Fury odkrywa wstrząsającą tajemnicę czwórki astronautów, która powróciła z kosmosu odmieniona.

Cytat

Arcanna (na temat knajpy, w której bohaterowie się spotkali): "There's got to be some place..."
Emil: "Cleaner? Newer? Better?"
Arcanna: "All of the above."
Nick: "Not since Beverly Hills and most of L.A. isn't much more than a big-ass hole in the ground."

Streszczenie

Ziemia 31916. Minęło pięć lat od ataku nieznanego organizmu i bitwy Squadronu Supreme z super-istotami, które przybyły z innego wymiaru. Po zniszczeniach przyszedł czas na odbudowę, ale Hyperion, Zarda, Doctor Spectrum i inni super-bohaterowie nie uczestniczyli w niej, ponieważ gdzieś zniknęli. Cała praca spoczęła więc na zwykłych ludziach, jak przybysz z alternatywnej Ziemi, Nick Fury, który pomagał jak mógł, aby doprowadzić do porządku swój nowy dom. Czworo innych zwykłych ludzi w piątą rocznicę wielkiej wojny wylądowało Icarusem 1 na Księżycu, powtarzając jeden z największych sukcesów Ziemian.

Eberhardt w stanie Nebraska, ubiegłej nocy. Dziewczyna o imieniu Chloe zostaje zaatakowana przez trzech kolegów. Nagle na pomoc przybywa jej dziwna kobieta, która za pomocą lepkiej substancji wydzielanej przez siebie, niczym pajęczej sieci, odciąga napastników od dziewczyny, a potem brutalnie ich pokonuje. Później w telewizji jest mowa o tym, że jeden z chłopców zmarł wskutek uduszenia dziwną substancją, a pozostali przebywają w szpitalu. Zmieniając temat, reporterka przypomina, że czwórka astronautów, która miesiąc temu powróciła z Księżyca, nie była od tego czasu widziana.

Miesiąc temu. Icarus 1, na którego załogę składają się Jon Mora, Catherine Mora, Ted Munn i Peter Boyer, ląduje na Ziemi. Astronauci wynoszą z wahadłowca pojemniki z próbkami przywiezionymi z Księżyca i zostają odstawieni do placówki NASA, gdzie odpoczywają po podróży. Coś nieznanego przenoszonego przez dotyk przemierza drogę od Teda Munna, przez opiekującą się nim pielęgniarkę i kolejne osoby. Jedną z nich jest Nell Ruggles.

Dzisiaj. Nick Fury rozmawia z Emilem Burbankiem i wyraża swoje wielkie niezadowolenie z powodu tego, że obaj są odcinani od wszelkich informacji związanych z załogą Icarusa 1. Dziwi się też, że Emil, który najbardziej przyczynił się do tego, że misja w ogóle się odbyła, zdaje się nie przejmować tym faktem. Burbank stwierdza, że to dla niego nie jest zaskoczeniem, że władze próbują wykorzystywać najbardziej uzdolnione jednostki, a potem przestają się nimi przejmować, kiedy robota została wykonana.

Dzisiejszy ranek. Nell Ruggles budzi się ze snu, w którym pod dziwną postacią walczyła z trzema chłopakami w obronie dziewczyny. Widząc, że jej pokój jest oblepiony żółtą substancją, dochodzi do wniosku, że to stało się naprawdę.

Nowy Jork. Arcanna Jones rozmawia z księdzem, który chce jej zapłacić za sprawienie, aby jak najwięcej złóż ropy naftowej Arabii Saudyjskiej znalazło się w Izraelu. Kobieta odbiera telefon od Fury’ego i udaje się na spotkanie z nim i Burbankiem. Tam Arcanna przez chwilę dyskutuje z Emilem na temat oferowania swoich zdolności za pieniądze, po czym Nick stwierdza, że nie mają czasu na gadanie, ponieważ czeka ich dużo pracy.

Wieczorem, Waszyngton. Grupa terrorystów przygotowuje się do przeprowadzenia zamachu, kiedy zostają oni zaatakowani przez mężczyznę ubranego we flagę i używającego jako broni swojego hełmu. Bohater szybko pokonuje Arabów, a zaskoczeni przechodnie robią mu zdjęcia.

Następnego dnia. Nick, Arcanna i Emil dojeżdżają do bazy wojskowej. Dzięki zdolnościom Jones bez problemu dostają się do środka. Po unieszkodliwieniu kolejnych strażników, Burbank próbuje dostać się do sali, gdzie powinni znajdować się astronauci. Arcanna pyta się Emila, czy to prawda, że zatajano przed nią różne informacje, co on potwierdza. Burbankowi wreszcie się udaje, więc cała trójka wchodzi do komory, gdzie znajdują w zbiornikach czwórkę astronautów, którzy najwyraźniej przeszli jakąś przemianę i nie są już zwykłymi ludźmi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 3 #1 Squadron Supreme vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.